logo
90 (554) 420 27 29Bizi Arayın.
info@ozturkrentacar.comBize E-Posta Gönderin

Kiralama Koşulları

 1. Şöförlü ve şöförsüz hallerde, sigorta kapsamına girmeyen arıza hasar ve tazminat bedelleri kiracıya aittir.

 2. Lastik yırtılmaları, cam ve far kırılmaları, stepne çalınması ve kullanımda doğabilecek hasarlar sigorta kapsamının dışındadır.Doğabilecek tüm hasar ve tazminat bedelleri kiracıya aittir.

 3. Oto kiracıda iken çalınması halinde oto bedeli her ne kadar sigortadan alınacak isede otonun çalındığı günden bedelin sigortadan alınacağı güne kadar geçen her gün için kiracı günlük kira bedeli ödemeyi kabul ve taahhüt eder.Oto sonradan bulunsa bile o güne kadar olan ücret kiracıdan alınır.

 4. Kiracnının borcundan dolayı oto icra mercilerine veya herhangi bir kurum ve kuruluşa el konulursa otonun tarafımıza tam teslim edileceği güne kadar her geçen gün için günlük kira bedelini kiracı ödemeyi kabul eder.

 5. Oto kiracıda olduğu süre içersinde (ileride bile çıkacak olsa) tüm maddi-manevi taminat bedelleri ve tüm adli olaylar otoyu kiralayan kiracıya aittir.

 6. Kiracı kiraladığı otoyu süre bitiminde getirmedği takdirde ilk birer saat için uygulanan ücretin 1/3 ü alınır.Geç kalan süre 3 saatten fazla ise 1 günlük ücret alınır

 7. Süre bitiminden 24 saat önce haber verip süreyi uzatırsa kira bedelini banka havalesiyle %25 fark ilave ederek göndermek zorundadır.Uygulanmadığı takdirde  7. madde devreye girer ve ilave edilir.

 8. Kiracıbu sözleşme şartına sadık kalmadığı takdirde olay yasal işleme koyulduğu an ilgili maddelerin içerdiği toplama %35 vade farkı ve diğer masraflar içine ilave edilir.

 9. Kiracı kiraladığı aracı kiraladığı tarihten teslim ettiği tarihe kadar doğacak trafik cezaları ve her türlü sürücü ile ilgili cezalar daha sonra gelse dahi kiracıya aittir.

 10. ÖZELLİKLE KABUL EDİLDİ

 11. Kiralayan üçüncü şahıslara zarar veren kazalar sonucu doğacak hukuki sorumluluğu her araç için akt edilmiş ihtiyari mali mesuliyet sigortası teminat hatleri dahilinde kalmak şartıyla sigorta şirketinden istifade ettiği tazminat miktarında yüklenir.Bu hatlerin üstündeki hukuki sorumluluk kiracıya ait olup kiralayan kiracıya rücu hakkını mafuz tutar.

 12. Kiracı dışında aracı ikinci şahsın kullanabilmesi ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydıyla mümkündür.Aksi takdirde tüm yasal sorumluluklar kiracıya aittir.

 13. Kiracı yerli ve geçerli uluslar arasu ehliyete sahip olması gerekir.

 14. İş bu sözleşme iki nüsha olup taraflarca okunarak ve kabul edilerek imza altına alınmıştır.(1 nüsh kiracıya verilmiştir.)

 15. İhtilaf hallerinde Denizli Mahkemeleri yetkilidir.

 16. Kiralama süresi en az 1 gün, En fazla 1 Ay dır.

 17. Ehliyet ve yaş en az 1 yıl yerli veya oluslar arası ehliyete sahip olmalı 19. yaşından gün almalıdır.

 18. Trafik cezaları tümü ile kiracıya aittir.Aracın trafikten alı konulması halinde geçen süre kira süresine dahildir.

 19. Fiyatlara KDV dahil değildir.

 20. İş bu sözleşme iki nüsha olarak hazırlanmıştır.Plaka ve modeli yazılı aracı kiraya veren ÖZTÜRK OTO KİRALAMA <kiralayan> aynı sayfada iması bulunup kira karşılığı kullanmak üzere alanda <kiracı> olarak adlandırılmıştır.

 21. Araç kirada iken meydana gelecek tüm hasp, hırsızlık, cinayet, yaralama, uyuşturucu ve diğer tüm suç unsurlarının sorumluluğu kiracıya kişi ve kurum kuruluşa aittir.

 22. Kiracı bu sözleşmeye uymadığı takdirde olay yasal işleme konulduğu an ilgili maddelerin içerdiği toplama %35 vade farkı ve diğer (mahkeme ve avukat vs.) masraflar içine ilave edilir.

 23. Kiracı kiraladığı aracı kiraladığı tarihden teslim ettiği tarihe kadar doğacak tüm cezai hallerde ve sözleşme madellerinin içerdiği konularda yükümlülükleri halinde bu sözleşme T.C kanunlarının ön gördüğü sürece hem sözleşme hem senet niteliğindedir.
 24. Kiralayan bir sebep göstermek ve tazminat ödemek olmaksızın sözleşmeyi dilediği zaman vesih edebileceği gibi uzatmaktan da kaçına bilir, ve dilediği an araca el koyup zapt edebilirler.

HEMEN ARA HEMEN YAZ LOKASYON